21 Şubat 2012 Salı

Müslüman Petrolİzmit'te görev yaparken birlikte çalıştığım Sibel isminde Çanakkaleli bir memurum vardı. Anneannesi Çanakkale'de ikamet ediyordu. Bir yaz tatilinde Çanakkale'ye anneannesine gitmişler, İzmit'e dönmelerine yakın Sibel : 

- "Anane" demiş, "bize gelmek istersen muavine söylersin, Yarımca'da seni Türk Petrol'ün önünde indirir.”

- "Yavrum, ben ne petrol olduğunu unuturum, aklımda tutamam.”

- "Yapma Anane yaaa... Bu kadar basit bir şey unutulur mu? Petrolü zaten biliyorsun. Unutmamak için kendi kendine sor; ben neyim? "Türk". "Nerede ineceğim? " "Türk Petrol." İşte böyle soru cevapla nerede ineceğini çok kolay hatırlarsın.”

- "Eh iyi bakalım yavrum, inşallah karıştırmam" demiş yaşlı anneannesi.

Sibel'ler Çanakkale'den İzmit'e dönmüşler. Birkaç ay sonra anneannesi telefon açarak yanlarına geleceğini haber vermiş. Anneannenin geleceği gün kardeşiyle birlikte Yarımca'da yol kenarında Türk Petrol'ün yanında beklemeye başlamışlar.

Çanakkale'den hareket eden otobüste yaşlı kadın kendi kendine sormuş; "ben neyim", içinden cevaplamış "müslüman", "nerede inecektim?"; gene kendi kendine yanıtlamış; "Müslüman Petrol'de." Nerede ineceğini hatırlamış olmanın sevinciyle muavine seslenmiş :

- "Muavin bey, oğlum.. Yarımca'ya geldiğimizde ben Müslüman Petrol'ün önünde ineceğim, sakın unutup da beni başka yerde indirme, tamam mı?"

- "...????????"

- "Valla sonra muavinle nasıl anlaşıp da Türk Petrol'ün önünde indi Ananem, ben de bilmiyorum" dedi Sibel.

Bunu muavine sormak lazımdı.

4 yorum:

Servis dedi ki...

Bloğunuzdaki paylaşımlarınızı beğenerek takip ediyoruz.Paylaşımlarınızın ve başarılarınızın devamını dileriz.Dell notebook servisleri.

Özgün UYSAL dedi ki...

İlginiz ve beğeniniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Servis dedi ki...

Paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyoruz,mükemmel paylaşımlarınız var gerçekten. Wordpress web tasarım firması olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekleyeceğiz.

Kemal Oğuz dedi ki...

Tam askerlik hayatına özgü bir anı olmuş. Beğenerek takip ettiğimiz paylaşımlarınız hiç kesilmesin ve bizi güldürmeye devam edin...

Şubat 2018 tarihli güncel biyografim

Özgün Uysal 1963 Gönen doğumlu karikatürist ve çizgi roman ressamı. Şair ve Yazar Ahmet Uysal’ın oğlu olan Özgün Uysal, 1978-1981 yılları a...